28.02.2011

Oscar ödülleri sahiplerini buldu


Hemen söyleyeyim, sürpriz yok. The King's Speech ve The Social Network'ün kapışmasına sahne olması beklenen gece ilkinin galibiyetiyle sonuçlandı. 10 filmlik aday listede bu ikisinin dışında Oscar alacağına inanılan film yoktu zaten. Sürpriz yok derken bunu kastediyorum. Örneğin Toy Story 3 ya da Winter's Bone ( ya da herhangi başka bir film ) Oscar'ı alsaydı ciddi bir sürpriz olurdu şüphesiz. Ama olmadı. The King's Speech hem En İyi Film seçildi ( prodüktörleri yukarıda ), hem de En İyi Yönetmen ( Tom Hooper ) ödülünü aldı.


En İyi Erkek ve Kadın Oyuncu dallarında da her şey beklendiği gibi gelişti. Colin Firth ve Natalie Portman ödülleri aldılar. Christian Bale ve Melissa Leo da The Fighter'daki rolleriyle yardımcı dallarda Oscar aldılar, ki bu da şaşırtmadı kimseyi.


Kırmızı halının benim gözümdeki galibiyse Jennifer Lawrence oldu. Genç oyuncu birinci sınıf bir iş çıkardığı Winter's Bone ile Oscar alamadı belki ama güzelliğiyle göz kamaştırdı.

En iyi konuşmayı ise bana sorarsanız Inside Job ( En İyi Belgesel ) ile Oscar alan Charles Ferguson yaptı. Melaen şöyle dedi: "2008 krizinin patlamasına sebep olan sahtekarlardan birinin bile hapse atılmamış oluşu çok yanlış."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder