8.08.2011

Şimdiki Zaman için geri sayım başladı


Tatil dönüşü e-postalarımı gözden geçirirken sevgili Haşmet Topaloğlu'ndan gelen bir mail dikkatimi çekti. Kısa ve belgesel filmleriyle tanıdığımız Belmin Söylemez'in ilk uzun metrajlı kurmaca filmi Şimdiki Zaman'ın 2012 yılında vizyona gireceği hakkında bir haber yollamış Haşmet. Başrollerini Sanem Öge, Şenay Aydın ve Ozan Bilen'in paylaştığı film şu sıralar montaj aşamasında. Haşmet'in yolladığı bültende filmin konusu bakın nasıl özetlenmiş.

İşsiz ve bütün bağları kopmuş… Mina’nın yeni bir hayata ihtiyacı var ama nasıl? Umudu kaçmakta bulur; Amerika’ya gidip yeni bir hayata başlamakta. Para biriktirmek için bir kafede kahve falı bakmaya başlar. Fal bakar para kazanır; fal bakar dertlerini paylaşır. Ancak kendi falında gerçekten de yeni bir hayat var mıdır?

Filmin çekimlerinin son günü seti ziyaret etmiş biri olarak merakla beklediğimi itiraf etmeliyim. Şİmdiden tebrik ve başarı dileklerimle...1 yorum:

  1. -- YKS Geri Sayım --
    YGS – LYS olarak iki farklı zamanda yapılan sınavda köklü olmasa da özellikle sınav tarihleri ile ilgili bir değişim oldu ve sistem yerini TYT ve AYT’den oluşan YKS olarak değişti. Tabi sadece isim ve sınav tarihi değişiklikleri de olmadı. YKS Geri Sayım Sayacı‘nda da yer vereceğimiz bilgileri detaylı incelediğinizde birçok değişimden söz edebiliriz. YKS Geri Sayım

    YanıtlaSil